C2C

 

C2C – coast to coast 15.7.2022 

Další úsek již začal vést mimo město. Nejprve podél řeky Tyne, kde je zčásti divoká příroda a z části upravené parky , protože tento úsek slouží též jako rekreační zázemí pro obyvatele Newcastle. 

Od řeky jsem později odbočil mezi pole a podél cest obdivovoval luční kvítí, které bylo v plném květu .Byly zde i pro mne neznámé květiny a tak jsem se dovzdělával pomocí vynikající aplikace ,, Plant Net”, kterou mám ve svém mobilu. 

Na jednom místě mne zaujal netradičně pojatý kruhový objezd uprostřed nějž se tyčilo sousoší . Šel jsem jej prozkoumat blíže a zjistil jsem , že je vybudováno na památku důlního neštěstí. 

Má cesta též vedla podél golfového hřiště a tak mi ve vzpomínkách vytanula nedávná cesta Švédskem, kdy jsem v jednom úseku své cesty šel přímo skrz rozlehlé golfové hřiště. Trochu mne překvapilo, že na rozdíl od toho Švédského, které bylo plné golfistů a golfistek, zde v Anglii, která je Mekkou tohoto sportu jsem na hřišti neviděl ani jednoho hráče. 

 Po troše stoupání jsem došel do vesnice Heddon on the Wall, kde jsem si v místní hospodě hezky popovídal u piva s učitelem na penzi Davidem a pak jsem šel dál a na okraji vesnice uviděl první pozůstatky Hadriánova valu. Oni totiž jsou mnohde jen pozůstatky, neb v minulosti lidé využívali kameny z valu často jako stavební materiál a na většině trasy nejsou k vidění ani ty pozůstatky. 

Popošel jsem ještě asi 2 kilometry a přede mnou se objevilo posečené pole, které jsem vyhodnotil jako ideální pro postavení stanu. Cestou jsem se ještě pozdravil s pasoucíma se krávama na vedlejší pastvě.

 A tak skončil další den mé pouti kolem Hadriánova valu, který tu vlastně někde je, ale většinou není a tak si ho musíme domyslet. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *