O mně

Jmenuji se Lubomír Brož,

a jsem šťastný manžel mé skvělé manželky Hany, šťastný otec mého již dospělého syna Adama , šťastný předčasný důchodce, který má to štěstí, že je zdravý . Odchodem do předčasného důchodu jsem získal téměř absolutní svobodu, mnoho času na své záliby, plnění si svých snů, ale třeba i finanční pohodu .

Záměrně zde uvádím termín finanční pohoda, protože takové ty řeči o finanční nezávislosti mi přijdou příliš nabubřelé a honba za penězi dle mého soudu k duševní pohodě rozhodně nepřispívá . Koneckonců již téměř před 2 000 lety Bible uvedla, cituji : Ti, kdo se rozhodli, že zbohatnou, upadají do pokušení a léčky a do mnoha bláznivých a škodlivých tužeb, které vrhají lidi do zničení a zkázy. Láska k penězům je totiž kořenem škodlivých věcí všeho druhu a tím, že někteří o tuto lásku usilovali, byli od víry zavedeni na scestí a celí se probodali mnoha bolestmi.“

Na podzim roku 2021 jsem si založil facebookové stránky s názvem : ,, Po cestách klikatých světem i životem. Začal jsem psát své postřehy z cest po světě, ale i o svých pocitech, které mne , zvláště jdu-li sám provázejí. Také tam přidávám i nějaké cestovatelské tipy, videa, audiozáznamy, ale třeba i zajímavý recept na dobré jídlo, které na svých cestách ochutnám.

Po čase jsem přidal i pár vzpomínkových povídek na doby minulé, protože jsem se občas během svého poměrně dlouhého života přichomýtl k nějaké zajímavé události i lidem a myslím si, že si to zaslouží též připomenout.

Mnozí z Vás mne oslovili s tím, zda-li by nebylo možné mé příběhy nějak uspořádat, aby si je mohli přečíst znovu, či jako celek. Uvědomil jsem si, že facebookový formát není pro tyto úpravy vhodný a proto jsem učinil tento krok , neboť na webu bude vše zcela přehlednější.