Plážový povaleč

18.5.2022 Plážový povaleč

Ráno jsem vyšel ze skrýše a vyrazil po malém nábřeží k malému krámku si koupit snídani a čerstvou pomerančovou šťávu. Sedl jsem si na kamennou lavičku naproti krámku a při snídani jsem se kochal pohledem na Vesuv a Neapolský záliv. 

To místo si mne nějak přitáhlo svým kouzlem již předchozí večer. Když jsem objevil tu nádhernou poetiku tohoto místa a restauraci se Sofií Loren.

Byl jsem pevně rozhodnut strávit zde noc. Na rozdělání stanu to zde nebylo, ale po krátké rekognoskaci terénu mi padla do oka jedna mezera mezi rybářskými loďkami vysunutými na pláži. To bylo přesně ono, co jsem tu noc potřeboval, dát si dobrou večeři a pak se dobře vyspat a nikam daleko nechodit.

Předpověď počasí slibovala tu noc teploty kolem 22 stupňů, což mé rozhodnutí spát pod širákem ještě podtrhlo.

Po snídani jsem si dal ještě kávu v taverně u Sofie Loren a pak jsem se odebral na pláž pod ní a přetransformoval jsem se do příjemné role plážového povaleče . Ta pláž měla i tu výhodu, že ji pokrýval signál WiFi z restaurace a tak jsem si krom plavání a četby užil do syta  i brouzdání po internetu a poslechu podcastů.

Teplota vzduchu šplhala ke třicítce a rozpálený písek šlo jen přeběhnout, jak intenzivně pálil do chodidel.Řekl jsem si: ,, chlapče, není kam spěchat”, a také jsem nikam nespěchal. Vždyť k Itálii patří dolce vita , či carpe diem, chcete-li a takhle nějak si ten styl života představuji. 

Teprve když slunce signalizovalo svůj odchod za útes, sbalil jsem si věci a šel si dát večeři z darů moře . Po večeři jsem se ještě chvíli procházel kolem nábřeží a pozoroval život obyčejných lidí, kteří si zde žijí své životy.

Ženy věší z oken a balkonů vyprané prádlo , muži odplouvají a připlouvají na svých bárkách lovit ryby , jiní zase v dílnách lodě pravují a vdechují jim tak další život. Měl jsem možnost i v jeden moment do jedné z těchto dílen nahlédnout a pozorovat opraváře při práci na rekonstrukci 40 let staré bárky. Pro mne to byl úžasný zážitek. Zase sem měl možnost spatřit kus pravé, nefalšované Itálie bez suvenýrů a turistů a vychutnat si to se vším všudy. 

A následující noc, tentokráte o mnoho výškových metrů výše s výhledem na Vesuv byla takovou závěrečnou pomyslnou třešničkou na dortu a tečkou za krásným dnem.

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *