Skotsko

 

Skotský deník 25.6. 2022

Nové větné spojení pro tento den: 

get out of here or you’ll get a bloody nose( vypadni odsud, nebo budeš mít krvavý nos) 

Dnes jsem se probudil po hudbou nabitém víkendu , zvláště po včerejším fenomenálním koncertu Toma Jonese do obzvlášť dobré nálady a za ranního kuropění jsem se vydal na výpadovku za město zkusit se dostat do Edinburghu stopem, neboť jsem v nějakém článku četl, že Skotsko je nejen rájem pijáků whisky, ale i stopařů. Cestou jsem si vylovil z popelnice kartón na který jsem napsal nápis : Edinburgh. 

Jak jsem ale stále šel a vzdaloval se městu ne a ne najít vhodné místo, všude podle chodníku se táhla dvojitá žlutá čára. Když jsem míjel autobusovou zastávku, podíval jsem se na jízdní řády a koncové zastávky jsem konfrontoval s google mapami . Jako jednoznačný vítěz mi vyšel spoj X95 do skotského městečka Calaschiels, vzdáleného cca 50 mil od Edinburghu. Samozřejmě jsem ještě tu půlhodinu, která mi zbývala do odjezdu věnoval stopování, když už jsem si vyrobil takovou parádní ceduli, leč marně.

Autobus mne dovezl do města, o jehož existenci jsem neměl ještě před chvílí sebemenší tušení, že existuje .

Skotsko mne přivítalo silným deštěm a ani předpověď počasí neslibovala zlepšení do rána . Rozhodl jsem se proto pro radikální změnu ve svém životě tuláka a přes aplikaci booking jsem si zakoupil pokoj v penzionu vedle nádraží. 

Byl to zvláštní pocit, vidět po tolika dnech takové věci, jako postel, okno, světlo, televizi, sprchu. Nejdříve jsem se pustil do praní , aby vše mělo šanci do rána uschnout. Pak jsem ve sprše spláchnul prach z cest a svalil se do čisté postele. Přikryl jen se dekou a jak se tak přikrývám, všímám si na ní hnědého fleku od ho..a. Popadám tu věc a běžím za správcem s tím, že deku s ho…m nechci. Během několika minut mi přinesl novou a ani se neomluvil . 

Řekl jsem si, že ráno, až budu vracet klíče se ho zeptám, jak vyřešíme ten extrement na dece a navrhnu mu, že když mi dá zpět 20 liber, tak to co se mi přihodilo nenapíšu do recenze.

Jeho reakce mne překvapila . Vtáhl na mne ruku a začal řvát: ,,get out of here or you’ll get a bloody nose( vypadni odsud, nebo budeš mít krvavý nos) “. Vyletěl jsem ze dveří a prchal na vlak a v hlavě si opakoval nové větné spojení z angličtiny, které jsem dosud neznal.

Galashiels
Galashiels
Galashiels

 

Galashiels
Pomalu tažené hovězí na pivu Guinness

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *