Via Francigena

 

15. etapa – 14.11

20.den 14.11.2021 mne moc nepotěšil, ale ani já vás nepotěším ani fotografiemi, ani povídáním, ono totiž nebylo co fotit, ani není moc o čem psát.

A to jsem se včera tak pěkně se svými ušlými 28 kilometry rozchodil, že jsem měl chuť do toho podobně šlápnout i dnes a i jsem si vypočítal že za těch 9 dní, co mi zbývají to do až na konečnou v pohodě dám.

Včera večer jsem zjistil, že v Sieně jsou vyprodány všechny kapacity levného ubytování. Pokračoval jsem tmou po Via Francigena a i když i poslední hotel na předměstí chtěl po mne nekřesťanských 200€ za jednu, jedinou moc, i přesto, že mělo celou noc pršet, vyčíhnul jsem si jeden takový hezký olivovník a pod ním postavil stan.

Člověk však míní, a v tomto případě příroda naprosto změnila můj dnešní plán . Kolem 22.00 začalo silně pršet a občasný hřmot hromů nabourával monotónní zvuky kapek deště útočící na povrch mého stanu.

Od té doby, kdy začalo pršet, do okamžiku, kdy píšu tyto řádky je to již 17 hodin, co déšť neustal. Snažil jsem se najít i v tomto dni něco pozitivního. Našel jsem to v četbě knih, kterých mám ve své čtečce, kterou jsem si přibalil na cestu víc než dost. A také jsem si uvědomil, že jsem i čtení v poslední době zanedbával a o to více si jej vychutnávám. Asi to tak mělo být a tak jsem již 22 hodin ve stanu a zítra snad popojdu dál. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *