ANNA

Anna
Toto je Aňa. Bydlí ob dům v řadě , v níž je dům na snímku za námi, který zničila v sobotu ruská raketa a zmařila tolik lidských životů.
Je matkou dvou dětí. Její syn šel v onu osudnou sobotu 14.1. 2023 20 minut před výbuchem okolo inkriminovaného domu. V tom domě měla známé, které již nikdy nespatří . Ještě včera vlastníma rukama odstraňovala trosky a z nich oběti. Bohužel jen mrtvé.
Dnes je již nasazena mechanizace, šance na přežití je vyloučena. Aňa pomáhá dál potřebným , když na protilehlém pozemku rozděluje humanitární pomoc. Když jsem se jí zeptal, proč nejde do Evropy, řekla mi: ,, Já tam byla chvíli na začátku války, ve Španělsku ale uvědomila jsem si , že toto je moje vlast a musím pomáhat doma, abychom společně nad tím ruským zlem zvítězili.”
Aňa je prý jedna z nejobětavějších dobrovolnic v Dnipru. Je to žena se širokým srdcem. Jsem rád, že jsem takovou bytost s ryzím charakterem poznal.
Vážím si toho, že takoví lidé jsou. Dělají svět lepším a posouvají jej v před. A kdyby vás zajímalo, co dělá její muž, tak ten bojuje za svobodnou Ukrajinu v té nejkrvavější bitvě u Bachmutu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *